28.-29.9.2022 máme dovolenou. Všechny objednávky přijaté do 27.9.23 budou do dovolené odeslány. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné poslední zářijové dny.

Náš příběh

V roce 2019 jsme objevili první řasokoule, tehdy v Rakousku. V Česku v té době nebyl žádný specializovaný obchod na prodej řasokoulí. Řasokoule jste mohli sehnat jedině ve velkém květinářství, kde cena řasokoulí začínala na 110 Kč za kus. Pustili do prvního e-shopu, protože jsme chtěli a chceme udělat řasokoule pro nás v Česku dostupné s nejlepší cenou. Podepsali jsme smlouvu s Českou poštu a odesílání objednávek mohlo začít.

V roce 2020 jsme zahájili prodej sklených dóz, které nám vyrábí sklář ze Železného Brodu. Dózy se staly hitem na trhu a prodalo se jich spousta, tyto dózy jsou u nás stále v nabídce. Jsou odolné vůči nárazům a jsou vyrobeny přesně pro řasokoule. Zavedli jsme ruční třídění řasokoulí při příjmu od dodavatele. Řasokoule se třídí podle: velikosti, barvy a tvaru. Také jsme odstoupili od smlouvy s Českou poštou a navázali jsme splupráci s DPD. 

V roce 2021 jsme našli našho nového dodavatele řasokoulí přímo z Rakouska, který se o řasokoule bezvadně stará, než přijdou k nám do skladu. Můžeme tedy zaručit ty nejkvalitnější řasokoule na trhu. Poté jsme přizpůsobily akvária přesně potřebám řasokoulí. Malý proud vody, málo světla, každý týden výměna vody a také nové filtry. Také jsme v tomto roce předělali e-shop a napojili jsme ho na zásilkovnu, pro komfortnější dopravu řasokoulí k zákazníkům. Zavedli jsme zákaznické centrum, kde je operátor připraven s čímkoli pomoci. Navázali jsme spolupráci s crinklepak.cz kvůli dárkovým krabičkám. Také jsme zavedli ekologické balení objednávek. Dále jsme zvětšili akvária pro nemocné řasokoule, tyto řasokoule jsme při třídění uvedli jako nemocné, mají špatnou barvu a nebo mají na sobě řasu. V těchto akváriích se léčí a až budou 100% zdravé, jako všechny ostatní řasokoule, tak je odesíláme zákazníkům. Ukončili jsme smlouvu s dopravcem DPD kvůli neustále se zvyšující ceně.

Začíná rok 2022 a my jsme se rozhodli kvůli specializaci pouze na řasokoule přejmenovat na SVĚT-ŘASOKOULÍ.CZ. Vše jsme převlékli do nového, nové logo, e-shop, produkty a začali jsme zkrátka na novo. V březnu jsme se rozhodli udělat naše řasokoule pro zákazníky dostupnější, proto jsme začali hledat partnerská prodejní místa po ČR. V dubnu ladíme poslední detaily před oficiálním zahájením v partnerských prodejnách, aby vše klapalo jak mělo. V srpnu DPD nabízí novou možnost spolupráce a proto neváháme a umožnili jsme zákazníkům zasílat pomocí DPD. Začátkem září řasokoule začínají mít svoji oblibu ve školních třídách po celé ČR. Od října se připravujeme na vánoční sezónu a doufáme, že řasokoule budou na nové majitele čekat pod stromečky, tak jako minulý rok.

Věřím, že se o něco zase během roku 2023 posuneme o pár dalších krůčků dále. Děkujeme, že nám v tom pomáháte. - Filip Grygar


Nejsme žádná velká firma, je nás tu jen pár. Jsme milovníky řasokoulí a staráme se o každou jako kdyby byla naše. Máme spokojené zákazníky, protože na spokojenosti zákazníků a řasokoulí si zakládáme. 

Jsme specialisté na řasokoule, ale i přes to máme nejlevnější řasokoule na trhu 💚